Egy jó kérdés sok mindent elindíthat, mert a kérdésben erő van, többek között azért is mert képes változást generálni. A megfelelő kérdés beindíthatja a kreativitást; rámutathat új, a korábbitól eltérő, perspektívákra; ösztönözhet arra, hogy valaki átgondoljon dolgokat és arra is, hogy cselekedjen.
- Egészen egyszerűen a kérdéseknek megvan az a jó hatásuk, hogy gondolkodásra késztetnek – ha úgy vannak megfogalmazva.
- A válaszokon keresztül, előcsalogatják a hiedelmeket, a feltételezéseket, a következtetéseket – amelyek nem mindig visznek előre és nem feltétlen tudatosak.
- Arra ösztönöznek, hogy elinduljunk a cselekvés ösvényén – ne csak a tétlenség fogságában „vekengjünk”.
- Segítenek túllépni azon, hogy passzívan elfogadjuk, amit mások mondanak – és utólag se bántsuk magunkat emiatt.
- Azon is átlendítenek, hogy megrekedjünk egy – egy kevésbé konstruktív helyzetben – még akkor is, ha olykor kényelmesebb lenne benne maradni.
Nem mindenki tudja, hogyan kell jól kérdezni.
Bár elsőre elég egyszerűnek tűnik, a jó kérdésfeltevés olyan „mesterség”, amelynek tökéletesítéséhez időre és erőfeszítésre van szükség – a kíváncsiságon túl (ugyanis, a kérdezés előfeltétele a kíváncsiság).
„Nincsenek különleges képességeim, csak szenvedélyesen kíváncsi vagyok” – Albert Einstein
A workshop célja, hogy eszközt adjon a kérdezés művészetéhez és ezáltal a beszélgetések inkább teret nyissanak és ne szűkítsenek. A megfelelő kérdések feltevése döntő fontosságú egy beszélgetés gördülékenysége és a hatékonyság szempontjából is, továbbá nagyban hozzájárul a kapcsolatok építéséhez is.
A kérdésekkel sokkal több lehetőségre teszed magad nyitottá – a környezetedet is beleértve. Ha nem teszel fel kérdést, akkor csak az lehetséges számodra, amit már tudsz – de vajon mi van azon túl?
- Mitől jó egy kérdés?
- Mitől leszel jó kérdező?
- Hogyan kezdhetsz el jobb kérdéseket feltenni?
- Mit kell elkerülni a kérdések feltevésekor?
- Azoknak a helyzeteknek az azonosítása, ahol vezetőként érdemes minél többet kérdezni.
RÉSZVÉTELI DÍJ
30 000 Ft + Áfa